Formacja pompejańska


Zapraszamy do zapoznania się z cyklem artykułów z “Królowej Różańca Świętego”, poświęconym Apostolatowi Nowenny Pompejańskiej.

Są to wybrane teksty, w których piszemy o sposobach działania i metodach organizowania się w parafii.

Stacks Image 15
Stacks Image 160
Kochani Czciciele Różańca, dzielmy się bez obaw swoimi pomysłami, jak szerzyć różaniec w każdym miejscu i czasie. Apostolat Nowenny Pompejańskiej jednoczy wszystkich, którzy przeszli różańcową próbę 54 dni. To, można rzec, doświadczeni i sprawdzeni żołnierze różańcowej armii.

Więcej…
Stacks Image 157
Jesteśmy częścią społeczeństwa, mamy więc sąsiadów. Tych bardziej lubianych, i tych mniej. Gdy jednak widzimy, że jest taka potrzeba, nie patrzmy na nasze sympatie, wyjdźmy i dajmy świadectwo, przekażmy słowa pocieszenia dając nowennę pompejańską, ucząc jak modlić się na różańcu.

Więcej…
Stacks Image 154
Jesteśmy Apostołami nowenny pompejańskiej. To nie jest prosta nowenna, przeciwnie! Nie mówimy innym o rzeczy łatwej, prostej i przyjemniej. Nie namawiamy do odmawiania jednej dziesiątki różańca, ale do odmawiania całego, i to aż przez 54 dni.

Więcej…
Stacks Image 151
Jeżeli czujesz, że Matka Boża powołała Cię do większej działalności apostolskiej, zostań założycielem Apostolatu Nowenny Pompejańskiej w swojej parafii i wśród znajomych, w myśl obietnicy Maryi „Ci, którzy będą rozpowszechniać Mój różaniec, otrzymają ode Mnie pomoc w swych potrzebach!”.

Więcej…
Stacks Image 139
W każdej ludzkiej zbiorowości, w której podejmuje się jakieś zadania, potrzebny jest ktoś, kto pełni rolę animatora, a jego rola polega na prowadzeniu spotkania. Jest to służba wobec innych, której z pokorą stale trzeba się uczyć. Animator wspólnoty, to człowiek żywej wiary, dla którego niedościgłym wzorem jest Maryja.

Więcej…
Stacks Image 142
Maryja jest dla nas najdoskonalszym przykładem gorliwej służby Panu Bogu i wypełniania Jego woli. Bóg właśnie przez Nią wyzwala z ludzkich serc to, co najszlachetniejsze i najpiękniejsze. Maryja wychodzi na spotkanie z ludźmi, by nieść im Boga. My także mamy wychodzić na spotkanie z innymi, aby nieść nowennę pompejańską.

Więcej…
© 2017 Fundacja Królowej Różańca Świętego kontakt